• K inspiraci
  K inspiraci
 • Články » „Články“

  Vlastní kalendář s profesionální úpravou

  Nedávno mě na internetu oslovila reklama, nabízející tvorbu a tisk vlastního kalendáře. Přišlo mi to jako velice dobrý nápad, takže jsem začala vyhledávat firmy, nabízející tuto službu a srovnávat podmínky a ceny.

  V množství různých, více či méně zajímavých nabídek, mě nejvíce zaujala firma Art-D Grafický ateliér Černý s. r. o.. Na jejich stránkách http://www.book-maker.cz, je malý šikovný program pro vytvoření vlastní fotoknihy, fotoalba, fotosešitu, nebo vlastního kalendáře.

  Před samotnou instalací programu do počítače, je možnost prohlédnout si „vizuální návod“, detailně a srozumitelně popisující veškeré funkce. Book-Maker 5.5.3.8a, o velikosti necelých 56 MB, je vyjímečný tím, že nabízí uživateli množství pozadí, masek, efektů, rámečků a clipartů, s nimiž lze docílit téměř profesionálního výsledného vzhledu.

  Po nainstalování a spuštění programu (lze volit angličtinu nebo češtinu) můžeme pomocí „průvodce“ nastavit vybrané pozadí a stáhnout si potřebné fotografie, ale vše jde měnit i kdykoliv v průběhu tvorby. Díky náhledu, zobrazovanému trvale uprostřed pracovní plochy, ihned vidíme všechny prováděné změny. Vše je velice přehledné, jednotlivé funkce jsou dostupné z jednoho místa, včetně zálohování jednotlivých alb.

  Práce s tímto programem je opravdu velmi zábavná a nesmírně kreativní. Stačilo vybrat několik vlastních, vhodných fotografií, vyzkoušet k nim různá pozadí a masky, vložit text a vznikl vskutku originální návrh kalendáře. Pak už jen stačí předat vše k tisku, což je možné uskutečnit přímo z programu.

  Dle mého názoru a zkušenosti, může program zvládnout i méně zkušený uživatel. A pokud budou tvůci průběžně přidávat, případně obměňovat jednotlivé galerie, nemám, co bych tomuto programu vytkla. Mohu jej doporučit všem, kteří chtějí tvořit a zároveň se bavit. P.S. A ceny mají také přívětivé.

  Hana Šlesingrová

  Galerie obrázků:

  posilani_2.jpg posilani_1.jpg posilani_3.jpg

  Komentáře

  příspěvků 1

   • Jitka, 20.11.2008 13:40 čtvrtek

    Je to fakt perfektní. Hned jsem se na jejich stránky koukla a musím říci, že jsou skvělé. Díky za vaše doporučení a určitě si něchám nějaký kalendář udělat. Díky za inspiraci a přeji vám mnoho úspěchů. Jitka

      Odpovědět

  Přidat nový příspěvek

  :
  :
  :
  čtrnáct mínus deset =   Napište výsledek, jednu číslici.
    Toto pole prosím nechte prázdné, jinak se zpráva neodešle.

  Vyhledávání

  Rychlý kontakt

  e-mail
 • Úvodní stránka
 • Obchodní podmínky
 • Diskusní příspěvky
 • Články
  • Nejčastější dotazy
  • Kontakty
  • Uživatel

   nepřihlášen
    přihlásit / vytvořit účet
   ČNB 22.02.2018
   1 EUR euro = 25,315 CZK